" />
Sıralama seçin
1 2
%30indirim
POOLLINE - Poolline Revo Serisi Derin Tip Havuz Kepçesi
%45indirim
POOLLINE - Poolline Havuz Süpürge Hortumu 1,5'' 15 Mt
%50indirim
POOLLINE - Poolline X-Series Flexible Havuz Süpürgesi
%45indirim
POOLLINE - Poolline Design-O Havuz Süpürgesi
%25indirim
 - Havuz Temizlik Malzemesi, Havuz Temizlik Seti 4
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
1 2

Havuz Temizleme Ekipmanları

Sıcak bir günde pırıl pırıl bir havuzda yüzmenin verdiği keyif gibisi yoktur. Bir de bu yüzme havuzu kendi havuzunuzsa özel bir havuz sahibi olmanın verdiği ayrıcalığın keyfi ile beraber bu havuzun cazibesi daha da artar. Bu keyfi dostlarınız ve akrabalarınız ile paylaşarak keyfi katlıyorsanız bir yüzme havuzu havuz sezonu boyunca güzel zamanlara bir davetiye ve mutlu anılar biriktiren bir sebeptir. Peki, bu harika havuz keyif için bizi bekleyen en büyük zorluk nedir? Elbette yüzme havuzunun temizlenmesi. Bir havuzun berrak, temiz ve sağlıklı olması için öncelikle havuzun kimyasal dengesi sağlanmalıdır. Ayrıca havuzdaki istenmeyen kir, toz ve yabancı maddelerin arındırılması gerekir. Havuz suyu yardımcı ekipmanlarla temizlenmelidir. Havuz temizliğinde fırça, havuz süpürgesi, köşe fırça, havuz temizleme robotu, kepçe, süpürge hortumu, teleskopik süpürge gibi yardımcı ekipmanlar kullanılabilir.

Havuzunuzu en son ne zaman kendiniz temizlediniz? Çünkü kendiniz temizlediğiniz de işin nasıl büyük bir zorluk olduğunu biliyorsunuzdur. Ama ilk havuzunuz veya havuz temizleme işi ilk kez size kaldıysa ve yosun dolu havuz suyunda yüzmek (kesinlikle yapmayın) istemiyorsanız, uygun havuza en azından biraz daha uzun zaman ayırmanız gerekecek. İyi haber şu ki havuzunuzu pırıl pırıl temiz tutmak, elinizde doğru havuz temizleme ekipmanları sandığınızdan daha kolaydır.

En iyi havuz temizleme ekipmanları ve malzemeleri, ilk etapta suyunuzdaki mikroorganizmalar, yosun, toz, kir ve kalıntı gibi yaygın kirleticileri temizlemenizi sağlarken ikincil etki olarak havuz duvarları ve havuz kaplamaları arasındaki derzlerde küf oluşumuna da engel olurlar. Bu yüzden havuz temizleme ekipmanlarınızı satın alıp kullanırken havuzunuz için birkaç farklı açıdan bakmanız gerekir. Ama havuz temizleme ekipmanlarının başarısı içinde ilk olarak, havuzunuzun suyunu, duvarlarını ve zemini temiz tutacak klor gibi sanitize edici kimyasalları doğru kullanmak gereklidir. Havuz kimyasını dengeli hale getirdikten sonra mekanik temizlik devreye girer. Bu temizlik ekipmanları ile havuz duvarları ve zemini düzenli olarak fırçalamak yosun ve kir birikimini uzak tutacaktır.

Havuz temizleme ilk kez konu ile ilgilenenler için çok karmaşık ve yorucu gibi görünebilir. Ancak temizleme yükünü azaltmanın ilk yolu iyi bir havuz filtresine, havuz pompasına ve kaliteli havuz temizleme ekipmanlarına yatırım yapmaktır. Bir havuzu sadece birkaç basit havuz temizleme malzemesi ile temiz tutamazsınız. Temiz bir havuz için işletme sırasında kullandığını ekipmanlar sizin için havuzu temiz tutmalıdır. Bu havuz işletme ekipmanlarının yetersiz geldiği bir aşamadan sonra uygun havuz temizleme ekipmanıyla, çok fazla az zahmet harcayarak özlediğiniz havuz keyfine geri dönebilir ve yine kısa sürede yazın keyfini çıkarabilirsiniz. İşte temiz bir havuz elde etmek için havuz fırçasından, havuz süpürgelerine ve aradaki tüm ekipmanlara dair her şeyi ile en iyi havuz temizleme araçları;

Teleskopik Sap

Yararlı bir alet çantasında bulunan bir İsviçre çakısı gibi, teleskopik saplar da herkesin havuz temizleme ekipman deposundan olması gereken çok yönlü bir araçtır. Sadece basit bir hareket ile boyu ayarlanabilir, bağlantı parçaları ile farklı kullanımlar sağlayabilirsiniz. Bu teleskopik sapları bir havuz süpürgesinde, bir havuz fırçasında veya manuel bir vakumda kullanabilirsiniz. Arada kullanım rahatlığı için yağlamanız gerekse de, havuzunuza hızlı, günlük  dokunuşlar için bu havuz temizleme ekipmanı temel bir araçtır.

Teleskopik sapları çok kullanışlıdır. Çünkü tüm bu ulaşılması zor bölgeler için bir teleskopik sapı yalnızca 2 metreden 6 metreye kadar uzatabilirsiniz. Hafiflerdir. Ama aynı zamanda teleskopik saplar onları birçok yaz sezonu boyunca kullanabilmenizi sağlamak için dayanıklı bir yapıya da sahiplerdir. Paslanmaz bir alüminyum alaşımdan yapılmışlardır. Kaymasını önleyici tutamaklar ve siz temizlerken direğin aniden uzamasını engelleyen kilitleme mekanizmalarına sahiptir. Tüm bu özellikle topladığınız yaprakların havuzun dibine geri dönmesini engeller. Bağlantı parçaları modellere göre ayrı olarak satın alınsa da, bu teleskopik saplar, bir havuzun doğru temizlenmesini isteyenler için en gerekli ekipmandır.

Havuz Kepçesi

 Havuz için bir teleskopik sapınız var, havuz temizliği için kollarınızı da sıvadınız, nereden başlayacaksınız? Önce görünen döküntülere odaklanmak gerekir. Teleskopik sapın ucuna takılarak kullanılan bir havuz kepçesi, havuzun yüzeyinin üzerinde yüzen tüm yaprak ve çöpleri dibe düşmeden ve havuz zemininizdeki atıkları (yaprakları, böcekleri, döküntüleri vb.) ideal olarak günlük temizlemeniz için çok kullanışlıdır.

Kullanabileceğiniz iki tür kepçe vardır: sadece birkaç yaprağı temizlemek istiyorsanız hızlı bir yüzey temizliği için düz bir sıyırıcı havuz kepçesi ve balık ağı gibi bir yapıya sahip torbalı bir havuz kepçesi.  Özel bir polimer karışımından yapılmış, en küçük böcekleri bile yakalayan çift katmanlı bir ağ ve uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış sağlam bir kepçe ile birlikte kullanıldığında her yıl ekipman değiştirme masrafından sizleri kurtaracaktır.

Havuz Fırçası

Şimdi havuz duvarlarını ve zemini fırçalamanın, kalan kiri temizlemenin ve yosunlar (algler) havuzunuzu ele geçirmeden önce fırçayla derinlemesine temizlemenin zamanı geldi. Havuzunuz ve kendiniz için doğru havuz fırçasını seçmeden önce, aslında havuzunuzun yüzeyini ve hangi malzemeden yapıldığını düşünmeniz gerekir. Cam seramik, cam mozaik, porselen kaplı, fiberglas veya vinil duvarlarınız varsa, naylon kıllı bir fırça kullanmalısınız. Paslanmaz çelik kılları olan bir havuz fırçasını boyasız ve kaplaması bu baskıya dayanabilen betonarme bir yüzme havuzu içinde kullanabilirsiniz.

Fırçanız çok fazla havuz kimyasalına maruz kalacağı için (duvarları, köşeleri ve merdivenleri haftada en az iki kez temizlemek), burada dayanıklılık her zaman önemlidir. Ancak, birkaç dakika sonra kollarınızın ağrımasını istemediğiniz için, ideal fırçayı seçmeliyiz. Markaya göre, fırçanın üzerine eklenen “kuyruk”, aslında normal bir fırçanın yukarıya doğru çekerken 10 kat daha rahat hareket etmesini sağlar. Fırçanın kılları ayrıca yosunlara karşı en iyi savunmalarınızdan biri olacaktır.

Havuz Süpürgesi ve Hortumu

Temizliği bitirme zamanı yaklaşıyor. Sapı havuz süpürgesine takın. Temizliği gerçekten bitirmek için havuzunuzu derinlemesine süpürmenin zamanı geldi. İdeal olarak, havuzunuzu gün aşırı süpürüyor olmalısınız. Ancak bu çok mümkün değildir. O yüzden otomatik havuz temizleyicileri değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlamak için iyidir. Fakat maliyetleri sebebi ile manuel bir süpürge kullanmak gerekir. Ayrıca ulaşılması zor alanlarda daha rahat manevra yapmanıza da yardımcı olabilir. Ayrıca, daha derin bir temizliğe başlamadan önce tüm görünen döküntüleri temizlemek isterseniz de iyi iş görürler. Farklı tiplerdeki havuz süpürgeleri için farklı havuz vakum başlıkları modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Her biri farklı havuz tipleri için kullanıldığı için bir modelin diğerine göre üstünlüğü sahip olduğunuz havuz tipine göre değişecektir. En iyi havuz süpürgesini seçmek için Pekcan, havuz bakım uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Havuz ekipmanları satışında Türkiye’nin önde gelen sitesi Havuzdayim.com hepsi oldukça sağlam, her noktaya rahatça girebilen üçgen veya farklı şekilli vakum havuz süpürgelerini ürün listelerinde listelemektedir. Bu vakum havuz başlıklarının altındaki ağırlıklar, zorlu yerleri süpürürken onu yerinde tutmaya yardımcı olur ve şekilleri, havuz köşelerini iyice temizlemek için idealdir. Açılı fırçalar birikintilerin hızla alınmasına yardımcı olarak yüzmenin keyfini çıkarmanız için size daha fazla zaman tanır. Esnek bir ürün arıyorsanız, tasarımı ve kullanım kolaylıkları nedeni ile Poolline vakum başlıklarını güvenle kullanabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.