" />
Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Suya, özellikle de akan suya yakınlığın rahatlatıcı ve tedavi edici bir etkisi olduğu iyi bilinmektedir. Ancak faydalarının yanı sıra, göletlerin sorunları da olabilir; çoğu gölet için en büyük sorun yosunlar ve yaprak artıklarının birikmesidir, bu sadece çirkin görünmekle kalmaz, aynı zamanda balıklara ve doğal yaşama da zarar verebilir. Havuzlar temiz tutulmadığında balıklar hastalanabilir, su berraklığınız ve kaliteniz düşer ve algler gelişir ve bitkilerinizin besinlerini kaybeder.

Düzenli gölet temizliği, onu yosun oluşumundan ve yaprak ve kalıntı birikiminden uzak tutacaktır. Sağlıklı bir gölet için gerekli olan gölet temizliğinin sıklığı, göletin büyüklüğüne, balık sayısına, kurulan filtrasyon sistemine ve çöp miktarına bağlıdır. Bazı havuzlar yalnızca yıllık temizliğe ihtiyaç duyarken, diğerleri üç ayda bir temizliğe ihtiyaç duyar. Genellikle göletinizin temizliğe ihtiyacı olup olmadığını sadece bakarak anlayabilirsiniz. Havuzunda kalıntılar ve birikintiler varsa veya suyunuz bulanıksa, muhtemelen temizlenme zamanı gelmiştir.

 

İşte bu noktada süs havuzu ve gölet kimyasalları, fazla besinleri ve balık atıklarını parçalamak, pisliği ortadan kaldırmak ve kayalardan ve çakıllardan birikintileri çıkarmak için tasarlanmıştır. Sudaki bozulan ekolojik dengeyi eski haline getirerek süs havuzunuzun veya göletinizin berrak ve temiz görüntüsüne geri kavuşması için süs havuzu ve gölet kimyasallarından yararlanmanız gerekmektedir.

süs havuzu ve gölet kimyasalları.jpg (40 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.