" />
Sıralama seçin
1 2 3 4 ... 7 ... 11
%30indirim
POOLLINE - Poolline Sauna Kova Kepçe Takımı Ahşap 5Lt
%40indirim
POOLLINE - Poolline Sauna Higrometre Termometre Metal
%5indirim
TYLÖ - Sauna Ahşap Yastık Tylö
6.158,28 TL
5.850,37 TL
%30indirim
POOLLINE - Poolline Sauna Kova Kepçe Takımı Ahşap 4Lt
Toplam 351 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 11

Spa ve Saunalar

Finlandiya kökenli olan ve yaklaşık iki bin yıllık bir geçmişe sahip olan sauna kültürü, günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Çünkü aynaya bakıldığında güzel bir manzarayla karşılaşmanın en etkili yollarından biri saunadır. Suyun insan ruhunda ve bedeninde yarattığı olumlu etki, saunanın tüm dünyada yoğun bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. İnsan sağlığı için saymakla bitmeyen faydası bulunan sauna, düzenli bir şekilde kullanıldığında cildin gençleşmesini ve nemlenmesini sağlar. Gözeneklerin açılmasını ve temizlenmesini sağlayan sauna, peeling öncesi kullanıldığında oldukça faydalıdır. Terlemenin yüksek olduğu sauna, ciltteki toksinlerin atılmasını ve cildin temizlenmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır ve yağ yakımı içinde oldukça etkilidir. Aksatılmadan devam edildiğinde vücutta kalori yakımı sağlar. İnsanlar için oldukça faydalı olan saunada kullanılan ekipmanların ahşap ya da bakır olması gerekir. Çünkü saunada nem ve sıcaklık çok yüksektir.

Saunanın artan talebi karşısında, spa merkezlerinin sayısında artış yaşanmaktadır. Rahatlamanın ve dinginliğe kavuşmanın en önemli adımı olarak görülen spa merkezlerinde, en büyük yardımcısı olan spa ekipmanlarına eksiksiz ulaşmak için, kalitenin ve güvenin adresi  havuzdayim.com’a bakmak yeterlidir. Spa merkezlerinde olan buhar odası, tuz odası, buz odası, şok havuzu, hamam gibi bölümlere ait tüm spa ekipmanlarının yer aldığı havuzdayim.com müşterilerine benzersiz bir spa deneyimi yaşatmak için, online satış sitesiyle de hizmet vermektedir. Soğuk havanın yükselişe geçtiği kış mevsiminde jakuzi ve kaplıcaların kullanımı artış gösterir. Çünkü üşüyen bedenlerin sıcak küvette ve spa’da ısınması ve rahatlatılması sağlanır. Yapılan araştırmalar jakuzilerin de kan basıncını düşürücü etkisi olduğunu göstermiştir. Jakuzilerin standart küvetlerden en büyük farkı masaj ve rahatlatma sağlamasıdır. Masaj jetleri, jet nozulları ve blowerlar gibi ekipmanları olan jakuzilerde suyun hareketli yapısı, vücuda masaj yapar. Bu bedenin stres ve gerilimden uzaklaşmasını sağlayarak, insanları dinlendiren bir etki yaratır. Sauna merkezlerinde en çok talep gören yerlerden biri buhar odasıdır. Buhar odasında olan yüksek nemin, vücuda olan olumlu etkileri talebin fazla olmasının en önemli sebebidir. Özellikle cilt sağlığı için önemli olan buhar odasında aydınlatma sistemi, buhar jeneratörü, buhar odası kapısı, esans ve aksesuar gibi ekipmanlar bulunur. havuzdayim.com’ adresinden eksiksiz bir şekilde temin edilebilen buhar odası ekipmanlarıyla, buhar odalarında sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür.

Spa merkezlerinde sıcak ve soğuk tedavileri destekleyen kar çeşmesinin, insan bedenine olumlu pek çok etkisi vardır. Kar çeşmesinin kökeninde Avrupa banyo geleneği etkisi vardır. Eski dönemlerde beden temizliğinde kullanılan kar, günümüzde sauna ve buhar banyosu sonrası kullanılır. Kar çeşmesinin sauna sonrasındaki kullanımının temel nedeni, fazla ısınmış olan vücudun soğumasını sağlamaktır. Kar çeşmesi ekipmanlarıyla desteklenen kar kabinlerinde sıcaklık -5 ° C ile -10 ° C arasındadır. Sauna ya da buhar banyosu sonrasında kullanılan bir diğer uygulama duşlar ve şok havuzlarıdır. Kambala ayak banyosu, kambala kova duş, kambala şok havuzu, macera duş ve wichy duş gibi ekipmanları olan duş ve şok havuzlarında, vücudun kan dolaşımı hızlanır. Vücuttaki toksinlerin atılımını sağlayan şok havuzları sinir sistemine de olumlu etki yapar. Sağlık açısından şifa kaynağı olan tuz odaları, yüzlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Egzama, sedef, eklem rahatsızlıkları koah ve daha pek çok hastalığa şifa olan tuz odası ekipmanları ve hamam odası ekipmanlarına havuzdayim.com adresinde kolay bir şekilde temin edilebilir. Yıkanma ve temizlenme amacı dışında, kültürümüzde önemli bir eğlence aracı olarak da kullanılan hamamlar yoğun bir kullanıma sahiptir. Dünya çapında öne çıkan “Türk Hamamı” otantik görünümlü çeşmeleri, kurnaları, çinileri ve garvürleriyle farkını ortaya koyar. Hamam ekipmanları bu kadarla da sınırlı değildir. Mermerden yapılmış küvetler, duş tekneleri, lavabolar ve tas gibi hamam aksesuarları “hamam kültürümüzü” ortaya koyan, en önemli hamam ekipmanlarıdır.

Spa merkezlerinin vazgeçilmez parçalarından olan bioethanol şöminelerle kandil mumlar, yarattıkları ambiyansla öne çıkarlar. Ekolojik dengeye hiçbir şekilde zarar vermeyen bioethanol şömineler, biyolojik ürünlerin birleşimi sonucunda elde edilir. Bioethanol şömineler bacasız olduğu için her noktada rahatlıkla kullanılabilir. Duman çıkarmayan, koku bırakmayan ve gerçek bir alev görüntüsüne sahip olan bioethanol şömineler, doğal ve çevreye zarar vermeyen ürünlerdir. Ayrıca şık görünümleriyle de bulundukları yere estetik bir hava katarlar. Sauna ve saunaya dair her türlü ekipmanı bünyesinde bulunduran havuzdayim.com geniş ürün yelpazesiyle müşterilerine eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.