" />
Sıralama seçin
1 2 3 4 5 ... 8
%50indirim
POOLLINE - Poolline Taşınabilir Dikey Bahçe Seti
%50indirim
POOLLINE - Poolline Dikey Bahçe Duvar Saksısı Seti
Toplam 243 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 8

Bahçe

Bahçe tasarımlarının geçmişi Antik Mısır'a kadar gitmektedir. Esas çıkışı Mezopotamya uygarlıklarının bahçelerinde yarattıkları dünyanın sulama kanallarına ihtiyaç duymasıyla olmuştur. Daha sonraki dönemlerde Pers'lerden islam uygarlıklarına, Uzak Doğu'dan Avrupa'ya kadar çok geniş bir alanda yayılmış ve gelişmiştir. Günümüzde özellikle Japonya'da eşsiz tasarım örneklerinin yer aldığı peyzaj mimarisi, hemen her ülkede örnek alınmaktadır. Yaşam alanlarında bir bahçe bulunması her insan için vazgeçilmezdir, ancak ne yazık ki her ev bu ortama müsait olarak yapılmıyor ve bu durum bahçeli evlere sahip olmayı büyük bir avantaj haline getiriyor.

Bahçeli bir evde oturmanın avantajlı hale gelmesini sağlayan en önemli şey, bahçeye bakım yapılması ve dekoratif açıdan estetik bir şekilde tasarlanmasıdır. Bahçelerde ya da peyzaj alanlarında bambaşka bir dünya yaratmak isteyenlerin, bahçeler için özel olarak tasarlanmış olan doğal taşları, çakıl ve kumları tercih etmesi yararlı olacaktır. Japon kültüründe çok büyük bir öneme sahip olan taşların özel anlamları vardır. Online sitemizde oldukça farklı alternatifler sunan doğal taşlarla, bahçelerin bakımlı ve güzel görünmesi sağlanabilir. Düzgün kullanıldığında bahçelerde yer alan bitkiler, ağaçlar ve diğer canlılar kadar güzel bir etki yaratan doğal taşlar, bahçe duvarında ve zeminde kullanılabilir. Çakıl ya da küçük kayalarla havuz ya da akıntı sıralanabilir. Ayrıca çakıl taşlarıyla oluşturulacak bir yolla, bahçelerde görsel açıdan hoş bir hava yaratılabilir. Bir bahçede çakıl taşıyla yol oluşturmak hem maddi açıdan daha uygundur hem de yol istenilen şekle göre ayarlanabilir.

Bir bahçede suyun etkisinde  bir ortam yaratmak, işitsel ve görsel açıdan insanların mutlu olmasını sağlar. Fıskiyelerle püskürtülen suyun yatıştırıcı bir etkiye sahip olması, havuzların balıkla ve nilüferle tamamlanması bahçeleri keyifli bir hale getirir. Bahçelerde yaratılan bu muazzam ortamı tehdit eden en büyük unsur, bazı kemirgen ve haşerelerdir. Bu zararlılar bahçede yer alan bitkiler ve canlılar için tehlike oluşturur. Bahçelerde tehdit yaratan fare, sıçan, hamam böceği ve diğer zararlıları ortadan kaldırmak için en iyi seçim, farklı seçenekler sunan Poolline'nin hayvan kovucularından satın almak olacaktır. Geniş bir alanda etkili olan Poolline'nin hayvan kovucuları havuzdayim.com adresinden kolay bir şekilde temin edilebilir.

Bir evin bahçesinde ya da bir peyzaj alanında, oluşturulan mükemmel görselliğin kalıcılığını sağlamak için, dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri sulamadır. Düzenli ve kontrollü sulama yapılmadığı takdirde, bahçede var olan güzel manzara zamanla yok olacaktır. Bahçelerde ya da peyzaj alanlarında sulama yapmak için bazı ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanların her birinin farklı bir sulama özelliği vardır. Her alanda kolay bir şekilde dağıtım yapan sprinkler en çok tercih edilen sulama gereçlerinden biridir. Yağmurlama tabancaları ya da yağmurlama sprinkleri genelde tarımda kullanılır, ancak bahçelerde de yoğun bir kullanımı vardır. Yağmurlama tabancaları, hassasiyet isteyen bitkilerin ihtiyaç duyduğu sulamayı, yağışla almadığı durumlar için idealdir. Bahçelerde kullanılan bir başka sulama yöntemi ise mikro sulama ve damla sulamadır. Mikro sulamada, damlatıcıların ayarlanabilir olması ve dengeli bir şekilde su dağıtımı yapması, su tasarrufu açısından önemli bir kazanç sağlar. Damla sulama ise bitkilerin ihtiyacından fazla su almaması için idealdir. Bu sulama yönteminde, su damla şeklinde bitki köklerine verilir.

Bir bahçede ya da peyzaj alanında, ihtiyaç duyulan her türlü sulama ekipmanını ve dekoratif unsuru bulabileceğiniz havuzdayim.com sitesi, oluşturduğu bahçe setleriyle, bir bahçe için olması gereken her şeyi kategorize etmektedir. Her bütçeye uygun alternatifler sunan havuzdayim.com adresine girerek, bahçenizde uzun soluklu bir görsel şölen yaratabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.