" />
Sıralama seçin
%45indirim
POOLLINE - Poolline Solar Duş (17l Kapasiteli), Havuz Duşu
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Havuz Duşları

Havuzlarda bulunan bakterilerden kaynaklı riskleri en aza indirgemek için duş zorunludur. Havuzdan çıktıktan sonra olduğu gibi havuza girmeden önce de duş alınması gerekir. Duş havuzlardaki riskleri en aza indirgemede ki en pratik önlemdir. Debi ve malzeme kalitesine göre havuz duşları çeşitlilik göstermektedir.  Havuz kimyasallarına dayanıklı, korozyon önleyici malzeme ile kaplı havuz duşları işlevselliğinin yanı sıra estetik anlamda da havuz sisteminin ayrılmaz birer parçasıdır.  

Havuz Duşları neden ve Nasıl Kullanılıyor

Havuz duşları, havuz severler için rahatlığı büyük ölçüde artırır. Zemini korumaya, hastalıkları önlemeye, havuz suyunu daha temiz tutmaya ve daha pek çok şeye yardımcı olur. Çoğu insan yüzmeden önce ve sonra duş almanın önemli olduğunu bilir. Ancak, evin içerisindeki bir duştan havuza seyahat etmek genellikle zorluk yaratır. İçerideki kiri ve damlayan suyu temizlemek ve bununla vakit harcamak çok can sıkıcı olabilir. İşte sizi bir havuz duşu almaya itecek 5 neden.

  1. Kapalı Mekanlarınızda Su Ve Kire Son

Yüzdükten sonra, evinizde dışarıdan içeriye geçiş kolay değildir. Yüzücülerden su damlar ve dışarıdaki kirler ıslak ayaklara yapışabilir. Dışarıdaki duş ile konuklar havuz kimyasallarını yıkayabilir ve içeri girmeden önce kuruyabilirler. Bu, aksi takdirde dışarıdan gelen su ve kir nedeniyle tehlikeye atılabilecek mülkünüzün zeminlerini ve halılarını korumaya yardımcı olur.

  1. Vücudunuzdaki Klordan Arının

Klor, çoğu havuzun sağlığı ve güvenliği için önemli bir unsurdur. Ancak konukların yüzdükten sonra klordan arınmaları önemlidir. Düzgün durulanmayan klor gözleri tahriş edebilir, saçlara zarar verebilir ve hatta mayoları soldurabilir. Havuz duşu kurmak, konukların havuzdan çıktıktan hemen sonra kloru durulamalarını kolaylaştırır.

  1. Havuz Suyunuzu Daima Daha Temiz Tutun

Sadece yüzdükten sonra değil, havuza girmeden önce de duş almalısınız. Bunu yapmak havuz suyunuzu daha temiz tutmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, havuza girmeden önce ayaklarınızı çim ve kirden arındırmak, havuzunuzu temizlemek için daha az zahmete girmenizi sağlar. Havuz duşu, bunu hızlı ve rahat bir şekilde yapmanızı sağlar.

  1. Hastalığı Önleyin

Klor, havuz suyundaki mikropları ve bakterileri öldürmeye çalışır. Bununla birlikte, bakteri türüne bağlı olarak, klorun onu öldürmesi birkaç dakika sürebilir. Klor bakterileri her zaman hemen öldürmediğinden, havuza girmeden önce bakterilerden arınmak önemlidir. Bu şekilde, yüzücülerin klor tarafından hemen yok edilmeyen bu tür bakterilere maruz kalma riski azaltılır. Açık hava duşu, rahatlığı nedeniyle yüzme öncesi duşu teşvik eder.

  1. Çok Sayıda Yüzücüler İçin Kolaylık Sağlayın

Büyük bir yüzücü grubu olduğunda duş almak bir güçlük haline gelebilir. Dış mekan duşunun takılması, içeride duşlar dolu olsa bile duş almayı mümkün kılar. İster bir havuz etkinliğine ev sahipliği yapıyor olun, ister yüzücüler sadece arkadaşlarınız ve ailenizle havuzun keyfini çıkarıyor olsun, havuz duşunun rahatlığı, birden fazla yüzücünün yüzmeden önce veya sonra yıkanmak için uzun süre beklemek zorunda kalmamasını sağlar.

Havuzdayım.com ekibi olarak havuz duşlarıyla alakalı her türlü ihtiyacınızda yanınızdayız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.