" />
Sıralama seçin
1 2
%7indirim
DİĞER - Yüzme Havuzu Yapım Malzemeleri Seti Komple 80 m3
%7indirim
DİĞER - Yüzme Havuzu Yapım Malzemeleri Seti Komple 100 m3
Toplam 56 ürün görüntüleniyor.
1 2

Havuz Filtreleri

Her daim kullanılabilir havuzların oluşabilmesi için havuz bakımı düzenli yapılmalıdır. Havuz temizliği filtreleme ve dezenfekte etme şeklinde iki aşamada gerçekleştirilir. Havuzda biriken yaprak, böcek gibi her çeşit görünür madde ayıklanmalı ve havuzdan atılmalıdır. Havuz giderlerine uygun filtrelemenin takılmasıyla bu kalıntılar havuzdan atılır, temiz ve berrak bir havuz oluşumu sağlanır.  Havuza rahatça girebilmek ve havuzda uzun vakit geçirebilmek için havuz filtreleri kullanmak gerekir. Doğru filtre ve ekipman seçimiyle  her daim temiz ve sağlıklı bir havuz ortamı sağlanır.

Kum Filtreleri ve Kartuş Filtreler: Yüzme havuzunuz için hangi filtre daha iyidir?

Havuzunuz için doğru havuz filtresini bulmak söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken çok şey vardır. Hepsi havuzunuzu temiz tutar ve yapraklardan, kirlerden ve kalıntılardan arındırır, ancak aralarındaki fark nedir? Aslında nasıl çalışırlar ve ne yapabilirler? İş havuz işletmesi ve havuz bakımı olduğunda en uygun fiyatlı ve verimli havuz filtresini istediğinizi biliyoruz. En popüler havuz filtre türleri kartuş filtreler ve kum filtreleridir.

Havuz Kum Filtreleri

Kum Filtreler, genellikle bir yer içi veya yer üstü havuzu filtrelemenin en kompakt ve daha ekonomik yoludur. Temel olarak, bir kum filtresinin çalışma şekli, kum filtrelerinin içinde, filtreleme sisteminizden geçen kir ve kalıntıları temizleyen özel olarak tasarlanmış kaba şekilli havuz filtre kumu kullanmasıdır. Temizlenen su daha sonra filtrenin alt ucundan havuza geri akar. Bir kum filtresinde, filtreyi temizleyen atık hattından su aktığında bir geri yıkama etkisi meydana gelir. Genel olarak kum, kullanıma bağlı olarak her beş ila sekiz yılda bir değiştirilmelidir.

Havuz Kum Filtrelerinin Artıları:

20-40 mikron boyutuna kadar kir ve kalıntıları giderir

Kullanımı kolay ve kullanımı basittir.

Güvenilirdirler.

Yüksek Hacim (dakikada litre) kapasiteli havuzlar için tasarlanmıştır.

Havuz Kum Filtrelerinin Eksileri:

Daha sık bakım gerektirir.

Daha düşük hacim kapasiteli havuzlar için harika değildir.

Geri yıkama, tuzlu su havuzlarında daha yüksek tuz maliyetlerine neden olur.

Kartuş Filtresi

Kartuş filtreler, bir kum filtresine göre iki kat daha fazla kir ve kalıntıyı filtreleyebilir. Daha büyük filtreleme alanı, suyun daha küçük parçacıkları çıkararak kartuştan geçmesine izin verir. Geri yıkama adımına gerek olmadığı için bakım çok daha kolaydır. Tek yapmanız gereken havuz filtre kartuşunu sistemden çıkarıp değiştirmek veya yıkamak. Bu filtreler, düşük pompa basıncı kullanarak enerji maliyetlerini düşürür, ancak daha yüksek bir peşin fiyatı olabilir. Gereken basınç daha düşük olduğundan havuz pompanızın ömrünü uzatabilir.

Havuz Kartuş Filtresinin Artıları:

Diğer filtre sistemlerine göre bakımı daha basittir.

10-15 mikron kadar küçük kir parçacıklarını giderir.

Daha düşük pompa basıncı kullanarak enerji maliyetlerini düşürür.

Tuzlu su havuzunda tuz israfı olmaz.

Havuz Kartuş Filtresinin Eksileri:

Maliyetler diğer filtre türlerinden daha yüksek olabilir.

Sık temizlik gerektirir ve dikkatli bir şekilde kullanılır.

Havuzunuz için yüksek kaliteli bir havuz filtresi, sağlıklı ve sıhhi bir yüzme ortamı yaratmanın ve sürdürmenin anahtarıdır. Havuzlar için kum ve kartuş havuzu filtreleri söz konusu olduğunda, genellikle iki ana şeyi hesaba katarız:

  1. Bu bir tuzlu su havuzu mu yoksa gelecekte olacak mı? Eğer öyleyse, o kadar tuz talep etmeyeceği ve maliyetleri daha düşük tutmayacağı için bir kartuş havuz filtresini tercih etmelisiniz derdik.
  2. Kum filtresini ters yıkama yeri var mı? Tuzlu su havuzu varsa ve yoksa bu daha güvenilir ve daha ucuz bir filtre satın almak ve bakımını yapmak olacaktır.

Hangisinin sizin için daha iyi olacağından hala emin değilseniz, özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış seçenekleri görüşmek için Pekcan Havuz uzmanlarımız ile iletişime geçin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.