" />
Sıralama seçin
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 29
%30indirim
POOLLINE - Poolline Revo Serisi Derin Tip Havuz Kepçesi
%30indirim
POOLLINE - Poolline Delta 200 Otomatik Havuz Temizleme Robotu
%30indirim
POOLLINE - Poolline Telsa 5 Şarjlı Havuz Temizleme Robotu
%45indirim
POOLLINE - Poolline Solar Duş (17l Kapasiteli), Havuz Duşu
%45indirim
POOLLINE - Poolline Havuz Süpürge Hortumu 1,5'' 15 Mt
%50indirim
POOLLINE - Poolline X-Series Flexible Havuz Süpürgesi
%45indirim
POOLLINE - Poolline Design-O Havuz Süpürgesi
Toplam 924 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 13 ... 29

Havuz ekipman ve havuz malzemelerinin doğru seçilmesi oldukça önemli bir konudur.  Havuz yapımı başlangıcından itibaren doğru ve kaliteli havuz ekipmanları ve malzemesi ile olur. Bir yüzme havuzunun işletmesi ise ucuz havuz malzemeleri yerine etkili ve kaliteli havuz malzemelerinin tercihi ile mümkündür. İster villanız için yüzme havuzu yaptırmak isteyen bir ev sahibi olabilirsiniz. Veya bir otel, apartman sitesi için yüzme havuzu veya bir kent ve ilçe için olimpik, yarı olimpik yüzme havuzu yaptırmak isteyen bir yönetici olabilirsiniz. Ya da çok basitçe arka bahçeniz için estetik bir süs havuzu arayan bir kişi olabilirsiniz. Ancak su ve güneşe temas eden her havuz ekipmanı, havuz kimyasalı ve havuz malzemesinde önce kaliteyi ve doğru ürünü tercih etmek gerekir.

Suyun parlak, bulanık olmayan, yüzülebilir bir kalitede olması için havuz kimyasallarının doğru kullanımı kadar etkili ve ambalajında vaat eden havuz  kimyasallarını ve oranlarını içermesi gerekir. Piyasada güven duyulan birkaç havuz kimyasalı markasının neden seçildiği ancak kullanıldığı zaman anlaşılır. Merdiven altı üretimler ile yapılan havuz kimyasalları sadece havuzunun görünümünü etkilemez. Başta havuza giren kullanıcılarında sağlığını etkiler. Havuz kimyasalı klor etkili bir havuz dezenfektanı olarak havuzu tüm virüs, bakteri, yosun ve diğer mikroplardan arındırır. Ama bu mekanizma ancak doğru havuz kimyasallarının doğru kullanımı ile mümkündür. İster toz klor ister granül klor, ister tablet klor kullanın, kullanılan havuz kimyasalları ambalajındaki kimyasal muhteviyatını içermiyorsa bu havuzdaki virüs, bakteri, yosun ve diğer tüm istenmeyen mikropları öldüremeyeceği gibi doğacak zararlardan da havuz kullanıcısı insanların etkilenmesine sebep olacaktır. İçerik ve kullanım havuzun pH dengesini sağlamak için kullanılan pH düşürücüler, pH yükselticiler, havuz asitleri için çok daha kritiktir.

Ucuz havuz kimyasalı veya spot piyasa için üretilen havuz kimyasallarındaki diğer bir problem ise havuz ürünün içeriğin fazla olması, uygun oranlarda olmaması veya bilinçsizce karıştırılmaması gereken başka kimyasalları ile karıştırılmış olmasıdır. Bu da havuzu kullanan yüzücülerin cildini, gözlerini tahriş eden ilk etkenlerin dışında, ileri de daha da insan sağlığına çok ağır zararlar verecek kanserojen içeriğinde yüzücüler ile temas edebileceği demektir. Doğru havuz kimyasallarının seçimi ve doğru kullanımı havuzunuzdaki başta havuz metal akşamlarının, havuz derzlerinin ve havuz seramik, porselen ve mozaik yüzeylerinin korunması için de şarttır. Yanlış ve ucuz havuz ürünleri kullanımı, havuz ekipmanlarının hızlı bir şekilde korozyona uğramasına, paslanmasına ve kararmasına neden olur. Hatta havuz ekipmanları bazen öyle zarar görür ki, o havuz ekipmanı yenisi ile değiştirilmeden maalesef havuz tekrar kullanıma açılamaz. Seçilen havuz kimyasalları, kullanılan sabit, elektrikli ve hareketli havuz ürünlerini de direkt etkiler. Havuz pompaları, havuz pvc boruları, havuz filtreleri, nozulları, havuz fıskiyelerini, havuz aydınlatma elemanlarını ve havuz izolasyon malzemelerinin kullanım ömürlerinin çok daha kısalmasına sebep olmaktadır. Vurguyu zaten anlamışsınızdır. Havuz kimyasalları kullanımında Sağlık Bakanlığı onaylı, güvenilir, bilinen markaya sahip, kilitli ambalajlı ürünler tercih etmelisiniz. Sitemizden alacağınız tüm havuz ürünleri gibi havuz kimyasalları da Sağlık Bakanlığı onaylı, güvenilir ve kilitli ambalajda ürünlerdir. Tüm havuz dezenfektanlarında, toz klor, tablet klor, granül klor, ph düzenleyiciler, yosun önleyiciler, berraklaştırıcılar, çöktürücüler gibi oldukça geniş ürün yelpazemizle satış yapmaktayız.

Havuz ekipmanları içinde en az havuz kimyasalları kadar havuz işletmesinde önem verilen ve üzerinde durulan diğer ekipmanlar havuz filtreleri ve havuz pompalarıdır. Havuz filtreleri başta havuz kum filtreleri ve kartuşlu havuz filtreleri olmak üzere iki tipte yaygın olarak kullanılmaktadır. Havuzunuzun kapasitesine göre seçilen filtrasyon sistemi ekipmanları havuzunuzu güvenle kullanmanızı sağlayacaktır. Havuz filtreleri ve havuz pompaları seçerken kapasite hesaplamasının doğru yapılmasına dikkat edilmelidir. Kum filtrelerinde kullanılan havuz filtre kumları ve filtre sistemleri de kaliteli havuz kimyasalı kullanımı kadar havuzun işletmesini etkileyecektir. Havuzun yosun tutmasını, havuzun yeşil renge dönmesini engelleyen ilk etmen aslında yosun önleyiciler, havuz suyu parlatıcıları değil havuz filtreleridir.   

Havuz dezenfeksiyonu ve havuz temizliği havuz filtreleri ve havuz pompaları ile elbette tek başına sağlanabilecek işlemler değildir. Kimyasalların uygun oranlarda havuzlara verilebilmesini sağlayan otomatik dozaj sistemleri özellikle geniş yüzme havuzlarında havuz işletmenlerinin kurtarıcılarıdır. Elle havuza kimyasal verilmesi her seferinde az veya çok yanlış oranlarda havuza kimyasal atılmasına sebep olurken otomatik dozaj sistemleri bu problemin önüne geçerler.

Havuzunuzun temizliğinde, havuz mekanik ekipmanları da önemli bir diğer sahadır. Havuz temizliği için mekanik temizlemede havuz işletmesinde büyük yer kaplar. Uzun teleskopik saplara sahip havuz fırçaları, havuz kepçeleri, havuza düşen ve dipte biriken havuz filtreleri tarafından havuzdan uzaklaştırılamayan ve yüzücülerinde can güvenliğini tehlikeye atan enkaz ve parçaları havuzdan uzaklaştırmak için mecburidir. Havuz otomatik temizleyicileri, havuz robotları; havuzunuzda güvenle kullanacağınız yardımcılarınızdır. Havuzun her noktasının temizliğinde ise otomatik havuz temizleme robotları mükemmel yararlı ürünlerdir. Otomatik havuz temizleme robotları havuz duvarlarına tırmanabilir, havuz zemin ve kenarlarına ulaşabilir ve saatlerce durmadan temizlik yapabilirler. Otomatik havuz robotu tüm havuzunuzu programlanan temizlik süresinde temizler. Size de havuzunuzun keyfini sürmek kalır. Havuzdayim.com da her büyüklükte havuz için otomatik havuz temizleme robotu çeşitlerini bulabilirsiniz.

Havuz dezenfeksiyonunu özetlersek havuz temizliği ve havuz kimyasalları ana unsurlardır. Bir havuz sahibi olarak başlangıç olarak uygun ekipmanlarla bir havuz temizlik seti hazırlamanızı öneririz. Havuz süpürgesi, süpürge hortumu, havuz kepçesi, havuz fırçası,  teleskopik sap ve test kiti setinizin önemli ekipmanları olacaktır. Bu ürünlerinizi kolaylık taşımak ve düzenli olarak saklamak isterseniz, havuz ekipman taşıma arabası da size yardımcı olacak. Havuzunuz ölçülerine göre ayar yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey robotunuzu suya bırakmak olacak.

Havuz dezenfeksiyon ekipmanlarında sıklıkla kullanılan ozon jeneratörleri, tuz jeneratörleri de yine havuz dezenfeksiyonun önemli ekipman ve ürünleridir. Farklı dezenfeksiyon sistemleri kullanılsa da her havuz da kapasite ve kullanıma göre seçilen etkili bir dezenfeksiyon sistemi muhakkak olmalıdır.

Bir havuz sonuçta keyif için vardır. Havuz işletmeniz ile ilgili tüm sorunları çözdükten sonra havuzunuzu estetik, görsel ve eğlence için kullanılan öğeleri de eklemeden bir havuz, gerçek bir havuz olmaz.  Havuz aydınlatmaları ile başlamalısınız. Havuz sadece gündüz kullanılmaz, havuzunun yakınındaki yapıya da geceleri de harika bir estetik ve duygu katması gerekir. Havuz aydınlatmaları seçiminde tek renk led, smd led ya da halojen aydınlatma kullanabilirsiniz. Bu havuz aydınlatmalarını led sistemlerdeki gelişmeler ile beraber havuzu uzaktan kumanda sistemleriyle kontrol de edebilirsiniz. Her renk havuz aydınlatması, iyi bir havuz tasarımı ile beraber havuzunuzu muhteşem gösterecektir.

Havuz aktiviteleri ve havuz oyunları ürünleri de havuzunuza eğlence katan ürünlerdir. Havuz kullanıcıları açısından havuza girip serinlemek dışında havuzun eğlenceli yanlarının olması da gerekir. Özellikle otel işletmecilerinin dikkat etmesi gereken bir husustur. Çünkü tatile çıkacak pek çok insanın otellerde aradığı şeylerden biri de havuz aktivitelerinin olup olmadığıdır. Bu yüzden serinlemek işlevi olan havuzların müşteri açısından cazibeli hale gelebilmesi için otel işletmecilerinin havuz  oyun ve aktivite gereçlerini edinmeleri gerekir.

Havuzdayim.Com’da temel olan işletme, temizlik ve eğlence havuz ekipman ve malzemelerinin binlerce türü ve on binlerce modeli bulabilirsiniz. Yine başka ihtiyaçlarınız olacaktır. Kapalı havuzlar için havuz nem alma cihazları, havuz ısı pompaları, havuz duşları, macera duş sistemleri, havuz güvenlik ekipmanları, havuz güvenlik çitleri, süs havuzu modelleri, süs havuzu ekipmanları, süs havuzu kimyasalları, pvc vanalar, havuz izolasyon malzemeleri, emniyet sistemleri gibi farklı havuz ekipman ve malzeme kategorilerinde binlerce türü ve modelini yine Havuzdayim.Com’da bulabilirsiniz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.