" />
Sıralama seçin
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Havuz Aydınlatma Sistemleri

Bir havuzun aydınlatma sisteminde temel öncelik güvenli bir ortam oluşturabilmektir. Bunu yapabilmek için aydınlatma armatürlerinin seçiminde ve bu armatürlerin konumlandırılmasında dikkatli ve titiz olunmalıdır. Havuzlar doğal ışığın dışında aydınlatma sistemiyle yapay ışığı da alır. Sadece doğal ışıkla ya da sadece yapay ışıkla aydınlatma sağlanabildiği gibi bazen de her iki ışığın kombinasyonu yapılarak aydınlatma sağlanabilir. Aydınlatma sistemi özellikle havuz üstüne konumlandırıldığında aydınlatma araçlarının bakımı zor ve masraflıdır. Bu yüzden Led aydınlatma armatürleri gibi uzun ömürlü olmasının yanında bakım gerektirmeyen seçenekler değerlendirilebilir. Havuz aydınlatma armatürleri ve bu armatürleri besleyecek elektrik tesisatı ne kadar iyi olursa olsun can güvenliği açısından mutlaka kaçak akım rölesi kullanılmalıdır. Bu ünitenide sağlıklı çalışabilmesi için iyi bir topraklamaya ihtiyaç vardır.

Havuz Ampülleri, Havuz Aplikleri, LED Ampüller, LED Lambalar ve Daha Fazlası

Bir yüzme havuzu sadece yüzme eğlencesi için değildir. Evinizin ve işletmeninin en gözde cazibe merkezidir. Bunu gündüz ve gece böyle kalmasını sağlamak ise havuz aydınlatmasının görevidir. Havuzdayım.com, havuz aydınlatma ekipman ve malzemeleri kategorisinde bulacağınız havuz aydınlatma ekipman ve havuz malzemeleri ile havuzunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Ve yüzlerce farklı çeşit ve özellik ile havuzlarınıza uygulayacağınız havuz aydınlatmasının tam da bunu yapmanın harika bir yolu olduğuna inanıyoruz! Havuzunuza aydınlatma eklemeyi veya geliştirmeyi düşünüyorsanız, bilmeniz gereken cevapları da aşağıda bulabilirsiniz.

Havuzum İçin Neden Aydınlatmaya İhtiyacım Var?

Yaz sıcak günler ve hatta bazen daha sıcak, daha nemli geceler anlamına gelir. Bazen serinlemek için ihtiyacınız olan tek şey havuza güzel bir dalıştır. Havuzunuzdaki aydınlatma, havuzunuzdan dilediğiniz zaman yararlanmanızı sağlar! Havuz aydınlatma ekipman ve malzemeleri, öncelikle yaz aylarında havuzunuzda eğlenirken aynı zamanda harika bir ortam sağlamak için kullanılırlar.

İster bir otel kompleksi işletmecisi ister özel bir yüzme havuzu sahibi olun, havuz kullanıcılarınız hava karardıktan sonra da yüzmek isterlerse havuz aydınlatması sayesinde bu mümkün olur. Işıklar hem yüzücülere hem havuz etrafındaki kişilere huzur verir. Bunun yanında havuzdaki ışıklar elbette yüzücülere daha iyi görüş sağlar. Böylece havuz kullanıcıları gece yüzmeye giderken arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz.

Mevcut Yer Altı Havuzuma Havuz Aydınlatması Yapılabilir mi?

Mevcut bir yer altı havuzuna havuz aydınlatması kurmak mümkün olsa da, büyük ve maliyetli bir yenileme olabilir. Daha sonra yapma zahmetinden kaçınmak için ışıkları yer altı havuzunuzun inşası sırasında takmanızı öneririz.

Aydınlatma Seçeneklerim Nelerdir?

LED Işıklar ve LED Lambalar: LED ışıklar, uzun bir ömre sahip oldukları için havuz aydınlatması için mükemmel bir seçenektir. Fiber optik için 6.000 saat ve akkor için 5.000 saat ile karşılaştırıldığında, yaklaşık 30.000 saat dayanırlar, bu da LED'i bize göre bariz bir seçim haline getirir. LED ışıkların ayrıca filamentleri yoktur, yani ısı yaymazlar.

Fiber Optik Işıklar: Fiber optik havuz ışıkları, aslında havuz verandasının üstündeki kuru bir kutuya yerleştirilmiştir. Işık daha sonra fiber optik kablolardan geçer. Bu nedenle kablonun bittiği ve havuz boyunca parladığı havuz duvarı içindedir. Bu tür aydınlatma 2000'li yılların başında popüler olmasına rağmen, LED teknolojisinin tanıtılmasıyla popülerliğini yitirmiştir.

Faydalı İpucu: Fiber optik aydınlatmanın önemli bir dezavantajı, açık ara en az parlak olmaları ve yaydıkları az miktarda ışık için çok pahalı olmalarıdır.

Halojen Ampuller, Akkor Lambalar: Halojen Ampuller ve Akkor lambalar, ısınmak ve ışık vermek için bir tel üzerinden elektrik akımı göndererek filaman yayar. Filament, insanların bu ampullerle ilişkilendirdiği parlak ışığı üreterek ısınır.

Halojen Ampuller, Akkor lambalar ve ampuller daha uygun fiyatlı bir seçenek gibi görünse de, aslında ömürleri nedeniyle en düşük maliyetli seçenektir.

Havuz Aydınlatması Güvenli midir?

Bir su kütlesine elektrikle ilgili herhangi bir şey koyma fikri hemen hemen herkesi korkutur ve çoğu durumda korkutmalıdır. Ancak uygun projelendirilmiş bir havuz aydınlatmasında durum böyle değildir. Havuz yapım yönetmeliklerine uygun oldukları ve üreticinin spesifikasyonlarına göre uygun şekilde kuruldukları sürece havuz lambaları tamamen güvenlidir.

Havuz Aydınlatması ve Havuz Lambaları Ne Kadara Mal Olur?

Tipik olarak beton havuzlara monte edilen tam boyutlu LED havuz ışıklarının maliyeti, havuz boyutuna seçilen havuz lamba türüne, havuz lambası sayısına ve projenin genel yapısına göre değişmektedir. Daha küçük LED ışıklar, seçtiğiniz aydınlatma markasına bağlı olarak daha uygun maliyetler sağlar. Fakat havuz aydınlatma sistemlerine eklenen otomatik havuz kontrol sistemleri ve havuz aydınlatma kontrolleri gibi üst segment ürünler projenin maliyetlerini arttıran bir unsurdur.

Fiber optik havuz lambaları genellikle kurulum için diğer led ve halojen lambalara göre daha yüksek ilk kurulum maliyetlerine sahip olurlar.

Havuz Işıklarım Ne Tür Bir Bakım Gerektir?

Havuz aydınlatması için yapılması gereken tek bakım ampullerin değiştirilmesidir. Çoğu durumda, bir ampulü değiştirmek yalnızca beş ila on dakika sürer. Neyse ki, ne tür bir ışık olursa olsun, bir ampulü değiştirmek için asla su seviyesini düşürmeniz gerekmez. Ampullerin değiştirilmesiyle ilgili bazı bakımlar olsa da, ortalama ampulün birkaç yıl sürdüğü düşünüldüğünde bakım önemli bir sorun olmamalıdır.

Havuz aydınlatma sistemleri, havuz LED ampüller, LED lambalar, halojen lambalar, halojen ampuller, uzaktan kontrol sistemleri, havuz trafoları ve otomatik kontrol sistemlerine oluşur. Havuzdayim.com en uygun fiyatlı havuz aydınlatma sistem ve malzemelerini bulabileceğiniz Türkiye’nin en büyük havuz ekipman ve malzemeleri satış sitelerinden biridir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.