" />
Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Yosun Önleyiciler


Havuz sahibi olanlar ve havuzlarda sık sık zaman geçirenler bilirler, havuz filtrasyon ve dezenfeksiyon işlemleri problemsiz yüzme keyifleri için çok önemlidir. Kullanılan havuz kimyasallarının etkili olması ve uygun dozajlarda uygulanması gerekir. Aksi takdirde karşılaşılacak sorunlar hem maddi hem manevi açıdan sizi yoracaktır. Uygun havuz bakımı yapılmadığında karşınıza çıkacak problemlerden birisi yosun oluşumudur. Eğer havuza yeterli bakım yapılmazsa zaman içinde, havuz suyunda ve havuz çeperlerinde yosun oluşumu başlar. Yosun oluşumu havuz suyunun renginin değiştirmekle kalmaz, koku ve tat konusunda da istenmeyen sonuçlara sebep olur. Bulanık havuz suyunun yanında kaygan zemin ve kaygan yüzeyler havuz kullanıcılarının güvenliğini tehlikeye atabilir.

Yosunlar yüzen ya da çeperlere tutunan, birçok farklı türü bulunan mikroskobik canlı çeşitleridir. Havuzlarda çoğunlukla yeşil olmak üzere, sarı ve siyah renkli yosunlara rastlamak mümkün. Havuz içerisinde klor ve ph değerleri gereken derişimlerde stabilitesini koruyamadığında üremeye başlayan yosunlar için çözüm etkili bir havuz kimyasalı yosun önleyicilerdir. Eğer havuzunuzda yosun oluşumuna göz yumarsanız, kötü görünüm, tat ve kokunun yanında vücutta kaşınmaya da sebep olabilir.  Ayrıca diğer problemler için kullanılan kimyasallar etkilerini yeterince gösteremezler.

Bakteri ve mikroorganizmaların giderilmesinde etkili olan yosun önleyiciler, havuzdayim.com’da havuz kimyasalları kategorisinde satışa sunulmuştur. Selenoid ve CTX markalarının garantisiyle online satış mağazamızda sizi bekleyen havuz kimyasalıyosun giderici modelleri farklı kg seçenekleriyle sizleri bekliyor. Eğer havuzunuzda bulunan yosun türü klora dayankılı ise, Alg yosun önleyici çeşitlerini denemenizi öneririz. Yosun önleyicilerle beraber kullanılacak temizleme fırçası havuz temizleme çalışmalarınızda size kolaylık sağlayacaktır. Havuz fırçası modellerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.