%10 indirimli
POOLLINE

Poolline Pvc Liner (4*3 m Paketlenmiş Ambalaj )

SKU : 1331166
401,22 TL
361,10 TL
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • Poolline Pvc Liner (4*3 m Paketlenmiş Ambalaj )

  Bahçe ve göletlerde kişiye özgü tasarımlara sahip olmak isteyen herkes için en ideal çözümlerden biri Poolline PVC (Liner)'dir. PVC folyo, özel yapım süs havuzlarında suni göletin temel astarıdır. Bir folyo havuzunda derin su bölgesi için ideal derinlik 100-150 cm arasındadır. Bu suyun yazın çabuk ısınıp, kışın da donmasını engeller. Bir folyo havuzunda düşük su bölgesi için gerekli olan ideal derinlik ise 30-50 cm arasıdır. Bu şekilde olası bir tehlike durumu engellenmiş olur. Ayrıca bu alana görsel bir hoşuk katmak için  bitki konulabilir. 

  Özellikleri:

  Malzeme: PVC

  Ekolojiktir.

  4 x 3 m'lik PVC Folyo önceden paketlenmiştir.

  Su geçirmez alanlar oluşturulması için idealdir.

  Darbe, yırtılma, don ve UV ışınlarına dayanıklıdır.

  Kanserojen madde içermez.

  Bahçenizde gölet veya süs havuzu yapmak istiyorsanız tamamen içinize sinerek kendinizin tasarladığı bir gölet ve havuzdan daha güzeli ne olabilir ki? Elbette PVC (liner) folyo, özel yapım süs havuzunun, suni göletin temel astarıdır.

  Sizde bahçenizde kişisel tasarım göletinizi oluşturun ve süs havuzu eğlencenizi yaratın. Doğal ortamında yüzen balıkların, huzur veren bitkilerin tadını çıkarın.

  PVC (Liner) Folyo Özellikleri

  PVC Folyo önceden paketlenmiştir.

  4 x 3 metrelik suni gölet folyosudur. Sağlam ve esnek katmanlı PVC'den yapılmıştır. Su geçirmez alanlar oluşturmak için mükemmeldir. Yırtılmalara, delinmelere, güneşin UV ışınlarına, dona dayanıklıdır. Hiçbir zehirli ve kanserojen madde içermez. Bitki ve hayvan dostudur. Suni gölet ve süs havuzu yapımı için en ideal çözümdür.

  Bir folyo havuzunun yapımı için temel kurallar

  Bir folyo gölet inşaatı ile yaratıcılığınızı özgür bırakın. Bununla birlikte, sağlıklı bir biyo alan oluşturmak için birkaç temel kuralın uygulanması şarttır.

  Önce birkaç aşamalı olarak toprağı kazmak ile işe başlanır.

  Derin su bölgesi

  Havuzun derin su bölgesi ideal olarak 100 ila 150 cm’dir. Bu yazın suyun kolay ısınmasını, kışında kolayca donmasını engeller. Kışın gölet içindeki balıklar derin alana böylece çekilebilir.

  Düşük su bölgesi

  Havuzun düşük su bölgesi ideal olarak 30 ila 50 cm derinliğe sahiptir ve nispeten derin su alanından geniş olabilir. Böylece bu alana rahatça bitki koyabilir, hayvanlar için tehlike oluşturmayacak bir alan yaratmış olursunuz.

  Kıyı bölgesi

  Yaklaşık 30 cm’ye kadar bir dış kenar bitki büyümesi için çok uygundur. Dik taşlar, çimenler diğer bitki örtüsü katmanları ile bu alan maskelenebilir.

  Bir folyo gölet inşaatına başlamak için;

  Önce çerçeveyi işaretleyin

  Havuzun yerini ve şeklini belirleyin ve çevreyi işaretleyin. Bir bahçe hortumu ya da ip kullanmanız yararlıdır. Derin ve düşük su bölgelerini de işaretleyebilirsiniz.

  Su birikintisini kazın

  Bundan sonra dikmeler ile işaretlemeyi sabitleyin. ve toprak tabakasını katmana yayarsınız. Havuzun yatay düzgünlük seviyesi çok önemlidir. Derin su bölgesini  ve düşük su bölgelerini yaklaşık 10 cm'lik bir çakıl tabakasıyla veya bir başka gölet alt tabakasıyla örtün. Bu bölgeleri kazarken tabana malzeme koyacağınızı hesap ederek kazın.

  En alt tabakayı uygulayın

  Daha sonra tüm keskin nesneleri ve kökleri havuz yatağından çıkarın. Folyo için ekstra koruma olarak, bir kum tabakası uygulayın. Ayrıca, folyo altında güçlü bir sentetik malzeme kullanılması da tavsiye edilir.

  Folyo katmanını yerleştirin

  Havuz folyosunu havuz tabanına yayın. Gölet kenarlarından 30 ila 50 cm pay bırakın. Suyu gölete doldurun. Folyo yavaş yavaş doğru konuma gelecektir.

  Gölet gereksiz yere su kaybetmemelidir. Folyo üst kenarı daima su seviyesinden daha yüksek olmalıdır. Su ile beraber yerini alan folyonun kıyıda kalan kısımları kesilir.

  Kıyı kaplaması

  Kenar bölgesi için örgülü naylon veya bitki örtüsü katmanlarının kullanılması tavsiye edilir. Bu bitki paspasları hem altta kalan PVC tabaka sabitlemeler ile zemine sabitlenir. Bu şekilde bitkiler büyüdükten sonra, PVC film sınırları da artık görünmeyecektir.

WHATSAPP 0 (542) 238 43 36
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.