" />
Sıralama seçin
%7indirim
DİĞER - Yüzme Havuzu Yapım Malzemeleri Seti Komple 100 m3
%7indirim
DİĞER - Yüzme Havuzu Yapım Malzemeleri Seti Komple 80 m3
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

 Kum Filtreleri

Havuz güvenliği ve havuz temizliği, havuz sahiplerinin yanında havuz kullanıcılarının da hassas davranması gereken bir kondur. Etkili havuz temizliği için gerekli işlemler adım adım yapılmalı, temizlik sonrası havuz suyu değerlerinin havuz yönetmeliğine uygun olduğu saptanmalıdır. 

Havuz temizliğinde iki ana basamak vardır. Filtrasyon ve dezenfeksiyon olarak adlandırılan bu işlemlerden havuz filtrasyonu; kum, kıl, taş gibi her türlü katı maddenin fiziksel olarak uzaklaştırılması işlemine verilen isimdir. Filtrasyonda aktif rol oynayan havuz temizlik ekipmanı kum filtreleri olarak belirtilebilir. Kum filtreleri havuz suyunun kirliliklerden arındırılmasında en can alıcı işlemi üstlenmişlerdir. Su içerisinde askıda kalan katı maddelerin uzaklaştırılmasında, ayrıca suyun renginde anormalliğe sebep olan bulanık görünüme neden olan kirliliklerin giderilmesinde kum filtreleri görev alırlar.

Makine dairesinde konumlandırılan kum filtreleri, kuvars niteliğe sahip Sio2 ya da camdan üretilmiş  0,5 - 1.5 mm ince dolgu malzemeleriyle beraber kullanılırlar. Filtrasyon pompası kirli havuz suyunu emerek, kum filtresine gönderirken, kirliliklerin kum filtresinin dolgu malzemesine takılması ile temiz suyun çıkışı sağlanmış olur. Suyun geçiş hızına göre çeşitlenen kum filtreleri; Açık kum filtreleri, düşük hızlı kum filtreleri, standart hızlı filtreler, orta hızlı kum filtreleri, yüksek hızlı kum filtreleri olarak sıralanabilir.

Verimli filtrasyon ve düşük maliyet için dikkat edilmesi gereken kum filtreleri satın almadan önce online havuz malzemeleri satış mağazamız havuzdayim.com'u ziyaret etmenizi öneririz.  İstenilen düzeyde filtrasyon için havuz suyunun filtreden geçiş hızı optimum şekilde ayarlanmalıdır. Aksi takdirde maliyet açısından zarara uğrayabilirsiniz. Zamanla filtre içinde kirliliklerin birikimini uzaklaştırmak için ters yıkama işlemi yapmayı ihmal etmemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.