Kaliteli Havuz Kimyasalları

Kaliteli Havuz Kimyasalları

28 Eylül 2017

Havuz kimyasalları havuzun daha hijyenik ve sağlık açısından bir tehdit oluşturmaması adına kullanılan kimyasal malzemelerdir. Havuz suyunun belirli aralıklar dahilinde gerekli olan tahlilleri uygulanarak tahlillerin sonuçlarına göre havuz kimyasalları kullanılır.

Ne için kullanılır?

Havuz suyunun temizlenmesi ve bakımı açısından önem taşıyan havuz kimyasalları havuzun içerisinde yer alan bakteri oluşumunu engellemede yardımcı olan dezenfekte edici özelliği olan ilaçları kapsar. Havuz suyunun daha temiz ve duru olması bakımından yapılan bu ilaçlama, insan sağlığı bakımından da son derece önemlidir.

Bu ürünler nelerdir?

Sıvı klor, Toz klor, Toz pH düşürücü, parlatıcı sıvı, yosun önleyici konsantre, tablet klor havuz kimyasalları çeşitlerinden bazılarıdır. Klor için olması gereken değer 7.2-7.4 arasıdır. pH ölçümü için piyasada çok sık bir şekilde denk gelinen iki çeşit test kiti yer alır; sıvı solüsyon kullanan ya da tabletli olan kitler. Tablet içinde yer alan “klor yok edici” kimyasal sonuca bakıldığında daha olumlu ve net bir sonucu bizlere verir.

Ancak sıvı solüsyonlar da klordan etkilenir. Kullanılan bu dezenfekte edici ilaçların havuza uygulanması manuel ya da otomatik olarak uygulamak son derece kolaydır. Klorlama ve suyun pH değerini sabit bir değerde tutmak için uygulanan havuz kimyasalları, bakteri engelleme işlemlerinde kullanılırlar. Yapılan araştırmalar sonucunda da kaliteli havuz kimyasalları kullanıldığında insan sağlığı bakımından herhangi bir zararı olmadığı gözlemlenmiştir. Sizler de kaliteli havuz kimyasalı çeşitlerine ulaşmak için havuzdayim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

PAYLAŞ :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.