" />
 Kışın Yüzme Havuzu Bakımı İçin İpuçları

Kışın Yüzme Havuzu Bakımı İçin İpuçları

1. Havuzun Düzenli Temizliği

Zemini ve duvarları fırçalayın. Ardından tüm yüzme havuzunu süpürün. Pompanın ve skimmer sepetlerinde biriken yaprakları çıkarın. Tüm bunları düzenli olarak, örneğin iki ila üç haftada bir yapmak, havuzunuzun temiz ve işlevsel kalmasını sağlayacaktır.

2. Su pH'ını Dengede Tutun

Havuz suyu pH seviyesini 7,2 ile 7,6 arasında tutmak için uygun dozlamayı düzenli olarak kontrol edin ve uygulayın. Su pH'ını bu seviyede tutmak bakteri ve alglerin büyümesini engeller.

3. Filtrenin Düzenli Temizlenmesi

Filtreyi temizleyin ve zaman zaman tüm kir birikintilerini temizleyin. Bu temizliği kış aylarında tekrarlayın, çünkü havuz filtrelerinde kalan kirler kış boyunca sertleşecek ve daha sonra temizlenmesi daha da zorlaşacaktır.

4. Kimyasal Seviyesine Dikkat Edin

Havuz suyunuzdaki klor, kış boyunca 2-3 ppm civarında olmalıdır. Klorun bu seviyede tutulması havuzunuzun berrak ve temiz olmasını sağlayacaktır. Havuz örtüsü kullanıyorsanız, tuz klorlayıcı çıkışını 1-2 PPM'de tutmayı unutmayın. Bunun nedeni, havuz örtüsü ile yüksek miktardaki hapsolmuş klor havuz ekipmanlarına zarar verebilir

5. Algleri temizleyin

Bir alg patlaması fark ettiğinizde, algleri kontrol etmek ve yok etmek için havuz dezenfektanınızı kullanın. Yüzme havuzu suyunun temiz ve sağlıklı kalması için hepsinin gittiğinden emin olun.

6. Havuz Örtüsü Kullanın

Yüzme havuzunuzu kış aylarında kapattığınızdan emin olun. Bu, yaprakların ve diğer organik maddelerin suya düşmesine engel olacaktır. Bu şekilde, algleri ve böcekleri yiyeceklerden mahrum bırakacaksınız, bu da yosun oluşumunu önleyeceğiniz anlamına geliyor. Havuz örtüleri kimyasal buharlaşmayı da azaltarak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Kapağı yerleştirmeden önce su seviyesini ayarladığınızdan emin olun.

7. Havuz Örtüsünü Düşen Dallardan ve Sert Esen Rüzgardan Koruyun

Yüzme havuzunun üzerinde asılı olan ağaç dallarını kesin. Düşen yaprakları tutmak için bir yaprak ağı da takabilirsiniz. Güçlü kış rüzgarları tarafından uçup gitmesini veya daha da kötüsü parçalanmasını önlemek için havuz örtüsünü sıkıca sabitleyin.

8. Düzenli Bakıma Devam Edin

Haftalık bakım yapmak, yüzme havuzunuzun kış ayları boyunca temiz ve işlevsel kalmasını sağlar. Yukarıdakilerin hepsini yapın ve havalar ısındığında kullanıma hazır bir havuzunuz olacak.

Havuz bakımı hakkında daha fazla bilgi edinin ve Pekcan Havuz ile yepyeni bir havuz deneyimi yaşayın.

PAYLAŞ :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.