sadsad x
asdasd
Yüzme Havuzunda Bone Kullanmam Gerekli mi?

Yüzme Havuzunda Bone Kullanmam Gerekli mi?

Havuzda yüzerken neden bone kullanmalıyım diye kendinize soruyorsanız, bone kullanımı saçlarınızın ıslanmaması için değildir. Saçlarınızın havuza dökülüp havuz dibinde birikmesini engellemek içindir.  Havuzun dibinde biriken saçların hem hijyenik hem de çirkin bir görüntü oluşturacağını tahmin etmek hiç de zor değil. Havuzda yüzerken ne kendinizin ne de başkasının saçını yutmak istemezsiniz.

 

Yüzme havuzunda bone kullanarak saçların birikmesini önlemek oldukça önemlidir. Çünkü biriken bu saçlar makine dairesindeki havuz ekipmanlarına zarar vermekte, havuz filtrelerinin tıkanmasına neden olabilmektedir. Bu da havuzunuzda oluşabilecek ekstra maliyete yol açacaktır. Bu gibi bir tıkanıklık olduğunda havuz motor ve pompalarınızı yenilemenize veya daha fazla servis ve bakım masrafının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Boneler, saçlarınızı klordan koruyarak havuz suyunun saçlarınızı yıpratmasına da engel olacaktır. Ayrıca uzun olan saçlarınızın yüzünüze gelmesini önleyerek havuzda daha hızlı yüzmenizi sağlar. Bu sebeple profesyonel sporcular daha rahat etmek için havuzda yüzerken bone kullanırlar.

Havuzda Kullanabileceğiniz Kaç Tür Bone Var?

 

Bonelerin lastikli, silikon, likra ve bez gibi çeşitleri bulunmaktadır. Havuzda kullanılmak üzere üretilmiş bu boneler havuzda rahat hareket etmenizi sağlar. Kafa yapınıza tam oturan havuz bonesi çeşitlerinden ilki likralı havuz boneleridir. Bu modelin tercih edilmesinin sebeplerinden biri kafanızın şeklini rahatça almasıdır.

 Genel olarak lastikli boneler ise kafanıza göre ayarlanabilir olmasından dolayı standart ölçüde sunulmaktadır. Lastikli bone seçerken lastiklerin ince olmasına dikkat edilmelidir, böylece saç derinizde iz bırakmaz. En çok tercih edilen havuz bonesi modellerden biri de bezden üretilmiş bonelerdir. Bu tür havuz boneleri farklı beden ölçülerinde seçenekler sunulmakta ve havuz boneleri içinde en tarz ve şık modelidir. Silikon havuz bonelerini ise kırışmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Silikon bonelerin yıpranma olasılığı da oldukça düşüktür.

Oldukça zengin havuz bonelerinden hangisini tercih ederseniz edin hem havuzunuzun hem de kendi sağlığınızı korumuş olacaksınız. Unutmayalım ki havuz bonelerinin kullanımı oldukça önemlidir.

PAYLAŞ :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.