" />
Sıralama seçin
%30indirim
POOLLINE - Poolline Delta 200 Otomatik Havuz Temizleme Robotu
%30indirim
POOLLINE - Poolline Telsa 5 Şarjlı Havuz Temizleme Robotu
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Havuz Temizleme Robotu

Bir havuzun berrak, temiz ve sağlıklı olması için öncelikle havuzun kimyasal dengesi sağlanmalıdır. Ayrıca havuzdaki istenmeyen kir, toz ve yabancı maddelerin arındırılması gerekir. Havuz suyu yardımcı ekipmanlarla temizlenmelidir. Havuz temizliğinde fırça, havuz süpürgesi, köşe fırça, havuz temizleme robotu, kepçe, süpürge hortumu, teleskopik süpürge gibi yardımcı ekipmanlar kullanılabilir.

Havuz Temizleme Robotları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Havuz temizleme robotları veya otomatik havuz temizleme sistemleri olarak bilinen havuz robotları manuel vakumlu havuz süpürgelerine göre büyük avantajlar sağlarlar. Bir vakum hattı ile beraber kullanılan havuz süpürgelerine tamamen ihtiyacı ortadan kaldırmasalar da havuz temizleme robotları havuz sahiplerinin hayatlarını çok kolaylaştıran ve havuz temizliğinden sorumlu kişilere büyük zaman kazandıran gelişmiş sistemlerdir.


Peki Neden Bir Havuz Temizlik Robotu Satın Almalısınız?  


1) Havuz temizleme robotları, standart bir ampul ile karşılaştırdığından yaklaşık olarak aynı miktarda enerji kullanır.
2) Kullanımları çok kolaydır. Basitçe tak ve çalıştır yaparak kullanabilirsiniz. Alet gerekmeden kurulumları yapılır.
3) Bağımsız çalışırlar. Havuz temizleme robotları havuzunuzun mevcut filtreleme sisteminden bağımsız olarak çalışırlar.
4) Hemen hemen her tür çöpü toplar ve işlerler.
5) Tüm havuz şekilleri, türleri ve su hattı bitişleri için mükemmel şekilde uyarlanmışlardır.


Manuel Bir Vakumlu Havuz Süpürgesinden Havuz Temizlik Robotuna Geçerken En Sık Sorulan Sorular;


1) Havuzda elektrik enerjisi kullandıkları için havuz temizleme robotlarının kullanımı güvenli midir?
Evet, havuz temizleme robotları temizleyiciyi çalıştırmak için çok düşük bir elektrik gücü kullanıldığından tamamen güvenlidirler. Ayrıca uygun standartlarda üretilen her marka havuz temizleme robotlarının güç kaynağı, tam bir gönül rahatlığı ve güvenlik sağlayan toprak arızası devre kesici üniteye bağlıdır.


2) Havuzum kare veya dikdörtgen değil, eşsiz şekilli bir havuzum var, temizleme robotu işe yarar mı?
Evet! Havuz temizleme robotları özellikle daha fazla gelişmiş sensör ve yazılım içerenler herhangi bir havuz şekli, boyutu ve zemin tipinde (örneğin beton, vinyle veya gunit) rahatlıkla çalışırlar.


3) Havuz temizlik robotları sadece havuz zeminini mi temizliyorlar?
Havuz temizleme robotlarının birçoğu rahatlıkla havuz zemini dışında havuz duvarlarına, köşelerine, kenarlarını hatta su hattını dahi kusursuz şekilde temizleyecek şekilde üretilmişlerdir.


4) Havuzumun vakum havuz süpürgelerinde olduğu gibi olduğu gibi havuz basınç hattı havuz temizleme robotu için özel olarak mı yapılması gerekiyor?
Hayır, havuzun pompa ve filtrasyon sisteminden ayrı çalıştığı için her havuz, nasıl inşa edilmiş olursa olsun, havuz temizleme robotları her havuzda kullanılabilir.


5) Havuz temizleme robotlarını kullanmak için herhangi bir ek parça veya malzeme satın almam gerekir mi?
Hayır, ihtiyacınız olan tek şey havuzun boşluğunda bir yerde bir elektrik prizine erişimdir. Havuz temizlik robotları çok uzun (yaklaşık 16 metre) güç kablolarıyla beraber gelirler.


6) Havuz temizleme robotunu havuzda bırakabilir miyim? Temizlik sonrasında havuz robotunu havuzdan çıkarmak gerekir mi?
Havuz temizleme robotları, havuzda bırakılmak üzere yapılmışlardır. Ancak filtreyi temizlemek ve biriken kalıntıları temizlemek için temizleyicinin periyodik olarak havuz dışına çıkarılması bakım yapılması önerilir. Sürekli olarak havuzda tutmanın güneş, klor ve diğer yıpratıcı etkilere maruz kalması anlamına geleceği için havuz robotunu temizleme işlemi sonrasında havuzdan çıkarıp kurulamak ve gereken bakımlarını yapmak robotun kullanım ömrünü uzatacaktır.


Önemli Bilgi: Havuzda asla havuz temizleme robotu çalışırken hatta çalışmıyor dahi olsa yüzücü olmamalıdır.


Neden Bir Havuz Temizleme Robotu Satın Almalısınız?


Robotik havuz temizleyicileri, bir topraklı arıza devre kesicisi çıkışına sahip güç kaynağına takılan ve elektriği çok düşük bir voltaja dönüştüren bir transformatör tarafından çalıştırılırlar.
Havuz temizleme robotları standart havuz pompanız ve filtre sisteminizden bağımsız olarak çalışan bir ek olan kendi yerleşik pompa ve filtresiyle donatılmışlardır.
Ayrıca farklı programlama modlarını kolaylaştırmak ve temizle ünitesini havuzunuzun özelliklerine uygun bir şekilde uyarlamak için bilgisayar çiplerine ve yazılımlara sahiptirler.
Manuel havuz süpürgelerinde olduğu gibi yoğun iş saatlerinizi havuz temizliği için harcamamış olursunuz. Üstelik bir havuz temizleme robotu saatlerce bıkmadan temizlik yapabilir.
Havuz temizleme robotları, havuz duvarlarının yanı sıra havuzunuzun dibindeki kalıntıları da temizleyebilir ve emebilir.
Kendi filtreleme sistemlerini ve entegre pompalarını kullanarak suyun sirkülasyonunu arttırmada harikadırlar. Robotik temizleyiciler, performans ve güvenilirlik açısından tüm manuel havuz temizleme ürünlerinden üstün ürünlerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.